2011 m. rugpjūčio 8 d., pirmadienis

Mobiliesiems prietaisams kylantys pavojai

Išmanieji telefonai, planešiniai kompiuteriai bei visi kiti prietaisai tobulėja ir savo funkcionalumu baigia pasivyti stalinius kompiuterius. Tikėtina, kad per 10 metų staliniai kompiuteriai bus tik ypač daug resursų reikalaujančių užduočių ir sudėtingų operacijų atlikimo prietaisai. Jais greičiausiai naudosis tik tam tikrų sričių specialistai. Žinoma, jie vis dar bus įdomūs kompiuterinių žaidimų mėgėjams, o paprastiems vartotojams kompiuteris asocijuosis su nešiojamu įtaisu. Šiandien šie įtaisai susiduria su didžiųjų savo brolių, stacionarių kompiuterių, senais priešais – kompiuteriniais virusais, trojos arkliais ir įsilaužėliais.

Vartotojai norėdami sparčiau atlikti kasdienius savo darbus ir ilgiau naudotis mobiliais įtaisais atsisako, kai kurių programų ir veiksmų. Stengiasi mobiliuose įtaisuose rečiau klausytis muzikos, nediegia neišbandytų programų. Kartais net vengiama įrašyti prieš virusus kovojančias programinę įrangą. Net nemokama antivirusinė programa dažnai pašalinama dėl to, kad išnaudoja per daug resursų ir verčia mobilųjį įtaisą veikti lėčiau.

Žinoma, kompiuterio sparta labai svarbu. Tiesa, mokama ar nemokama antivirusinė programa vis tiek turėtų būti visuose moderniuose mobiliuosiuose įtaisuose. Jie gali tapti kompiuterių įsilaužėlių ar kompiuterinių virusų taikiniais net dažniau nei namuose esantis stacionarus kompiuteris.

Pati didžiausia grėsmė šiems įtaisams kyla viešose erdvėse. Daugelis šiandien parduodamų prietaisų turi galimybę prisijungti prie belaidžio interneto. Jei jungiatės prie viešo tinklo, jūsų duomenys gali būti matomi potencialiems įsilaužėliams.

Kita grėsmė – neaiškios kilmės programos. Ieškant aplikacijų galima užklysti į svetaines, kurios siūlo į mobilųjį prietaisą įdiegti nesaugias aplikacijas. Jei juose bus kompiuterinių virusų, gali būti sunaikinta jūsų prietaise esanti informacija ar kilti pavojus jūsų asmeniniams duomenims. Patartina visada naudotis patikimomis aplikacijų parduotuvėmis ar pasirūpinti, kad jūsų mobiliajame įtaise būtų įdiegta bent nemokama antivirusinė programa.

Mobilieji prietaisai tampa vis spartesniais, tiesa, procesoriai, atminties moduliai ir kiti kompiuterio spartumą nusakantys duomenys nėra įspūdingi, o nešiojamų įrenginių akumuliatorių talpumas vis dar nėra didelis. Tiesa, jei naudojate savo mobiljųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį svarbioms užduotims, verčiau pasirūpikite ir saugumu. Juk neveltui sakoma „šykštus moka du kartus“.

2 komentarai:

  1. Dabar jau reikia pasirūpinti ne tik kompiuterių, bet ir mobiliųjų telefonų antivirusines programos apsauga. Nes kitaip virusai gali pridaryti daug nepataisomos žalos.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Dabar jau reikia pasirūpinti ne tik kompiuterių, bet ir mobiliųjų telefonų antivirusines programos apsauga. Nes kitaip virusai gali pridaryti daug nepataisomos žalos.

    AtsakytiPanaikinti